Menu
24.03.2021

Kargo ve Kurye Arasındaki Farklar Nelerdir?

Elinizde başka bir adrese teslim etmeniz gereken bir ürün bulunduğunda, tercih edebileceğiniz birkaç yol arasından kargo ve kurye en çok öne çıkanlardır. Kargo ve kurye, bir ürünü ulaşması gereken adrese teslim etme görevini gerçekleştirir. İkisini birbirinden ayıran özelliklere geçmeden önce, ayrı ayrı ne anlama geliyorlar, neden tercih ediliyorlar ve nasıl teslimat gerçekleştiriyorlar inceleyelim.

Kargo Nedir?

Kargo, taşınacak ürünleri ifade ettiği gibi taşımayı gerçekleştiren şirketlere de verilen isimdir. Kargoda taşıma toplu şekilde, birden çok ürünle gerçekleşir. Bu ürünler eşya, ekipman, malzeme ve benzeri ürünler olabilir. Ürünlerin teslimat adresine ulaştırılma şekli ürünün geldiği yere göre farklılık gösterebilir.

Kargo taşımalarında kara, hava ve deniz yolu kullanılır. Taşıma hizmeti ücreti, şehre/mesafeye ya da taşınacak ürünün büyüklüğüne ve ağırlığına göre değişkenlik gösterir.

Kargo ve Kurye Arasındaki Farklar Nelerdir?

Teslim edilmesi gereken ürüne hangisinin daha uygun olduğunu aradaki farkları inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Kargo ve kurye arasındaki farkları özet geçmek gerekirse, kuryeler çoğunlukla kısa sürede başka bir adrese iletilmesi gereken hafif, küçük olan paket, evrak ya da önemli ürünlerin teslimatında kullanılırken; kargolar büyük, ağır ürünleri toplu şekilde uzun mesafelerin taşınmasında kullanılır.
Moto Kurye Nasıl Olunur?

BLOG
Diğer Blog Yazıları