• Hakkımızda
  • Kampanyalar
  • Blog
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • İletişim

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

hero-cover

Sıkça Sorulan Sorular

Merak ettiğiniz soruların yanıtlarını burada bulabilirsiniz...

BAŞVURU :

Vigo’da moto kurye olmak için başvuru şartları nelerdir?

Vigo’da, moto kurye olmak için A1 ya da A2 ehliyet sahibi olunması gerekir. 50 CC motorlarla çalışacaklar için ise B sınıfı ehliyet zorunludur. Ardından web sitemizde yer alan ‘Kurye olmak istiyorum’ seçeneğini seçerek açılan sayfadaki formu doldurmanız ve randevu oluşturmanız yeterlidir. Sizden bu sürecin devamında istenecek olan belgeler ise şu şekildedir: Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi motosikleti ile çalışanlar için).

Kadın kuryeler için ekstra yan haklarınız var mı?

Vigo’da çalışmaya başlayan kadın kuryelerimiz işe başladıkları ilk ay 2000 TL’lik kadın girişimci desteğinden yararlanırlar. Çocuğu olan kadın kuryelerimiz her ay 2000 TL eğitim desteği alırlar. Ayrıca Vigo, kadın kuryelere ayda 1 gün ücretli regl izni kullanma hakkı vermektedir.

Başvuru yaptım ancak henüz neden dönüş yapılmadı?

Başvuru formunuz Vigo İnsan Kaynakları departmanına ulaştıktan sonra işleme alınır. Ancak size dönüş yapılması başvuru yaptığınız bölgedeki kurye ihtiyacına göre gerçekleşecektir. Dolayısıyla ilgili bölgede yeniden işe alımlar başladığında yapmış olduğunuz başvuru değerlendirilerek forma eklediğiniz cep telefonu numaranızdan size dönüş yapılacaktır.

İş görüşmeleri nerelerde yapılıyor ?

Vigo’da iş görüşmeleri İstanbul’da Kozyatağı İşe Alım Merkezi, Beşiktaş İşe Alım Merkezi, Ankara İşe Alım Merkezi, İzmir İşe Alım Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir. Diğer şehirlerimizdeki başvurularda ise online ya da İnsan Kaynakları yetkililerimizce belirlenen noktalarda yüz yüze gerçekleştirilmektedir

İş görüşmesinde hangi belgeleri yanımda getirmem gerekir?

Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi motosikleti ile çalışanlar için).

İş başvurum olumlu sonuçlandı şimdi ne yapmam gerekiyor?

Vigo ile gerçekleştirmiş olduğunuz iş görüşmesinde sizden istenen evrakları (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi motosikleti ile çalışanlar için), hazırlayarak ilgili departmana belgeleri teslim etmeniz gerekir.

ÇALIŞMA KOŞULLARI :

Hangi lokasyonda çalışacağım?
Kuryeler ikamet ettikleri bölgelerde çalışırlar, buna göre evlerinden maksimum 15 km uzaklıkta görevlendirilirler.
Vigo kuryeleri günde kaç saat çalışır, günlük mola hakkı ne kadardır ?

12 saat çalışma için mola süresi günlük 45 dakikadır. Dilerseniz tek seferde dilerseniz bölerek kullanım sağlayabilirsiniz. Gün içinde 18.00 – 22.00 arası ve vardiya bitiminize son 30 dakika kala mola kullanımı yasaktır. Kuryelerimiz farklı projelerde farklı saat aralıklarında çalışabilirler. 8-10-12 saat arası çalışma imkanları mevcuttur.

Vigo kuryelerinin uyması gereken 5 Kırmızı Çizgi nedir ?

-Kask zorunlu (Kuryeler kasklarını klipsi bağlı olacak şekilde tam takmalıdır) -Aşırı hız yok (Motosiklet için hız sınırı 55 km / saattir.) -Ters yön yok (Kesinlikle ters yon kullanımı yasaktır.) -Kaldırımdan gitmek yok (Kuryeler, yaya geçitleri ve kaldırım gibi alanları geçiş için kullanamaz) -Kırmızı ışıkta geçmek kesinlikle yasak.

KAZANÇ ve ÖDEME :

Ödemeler nasıl ve ne zaman yapılıyor?
Kuryelerimiz 15 günde bir ödeme alırlar. Ayın 1-15 dönemi günlerindeki çalışmaları için 20’sinde, 16-30 dönemi günlerindeki çalışmaları için takip eden ayın 5. günü ödemeler yapılır
Yan haklarım var mı? Neler?

Vigo kuryeleri, indirimli özel sağlık sigortası, kaza desteği, indirimli yakıt desteği ve kadın girişimci desteği gibi haklardan yararlanırlar. Detaylı bilgiye ‘Kampanyalar’ sayfasından da ulaşabilirsiniz.

Merak ettikleriniz mi var?

Merak ettikleriniz, şikayet ve önerileriniz için bizimle iletişime geçin.

vigo-logo

©2024 Tüm hakkı saklıdır.