Menu

Sıkça Sorulan Sorular

BAŞVURU:

Vigo’da moto kurye olmak için başvuru şartları nelerdir?

Vigo’da, moto kurye olmak için A1 ya da A2 ehliyet sahibi olmak birinci şarttır. Ardından web sitemizde yer alan ‘Kurye olmak istiyorum’ seçeneğini seçerek açılan sayfadaki formu doldurmanız ve randevu oluşturmanız yeterlidir. Sizden bu sürecin devamında istenecek olan belgeler ise şu şekildedir: Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, Vergi Levhası, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi motosikleti ile çalışanlar için).

Vigo’da araç kurye olmak için başvuru şartları nelerdir?

Vigo’da araç kurye olmak için sürücü ehliyetinizin yanı sıra SRC 3 veya SRC 4 belgesi ile Psikoteknik belgesine sahip olmanız gerekmektedir. Kendi aracı ile çalışacak adayların hususi veya ticari fark etmeksizin 2012 ve üstü model araç sahibi olması gerekir. Bu sürecin devamında istenecek olan belgeler ise şu şekildedir: Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, Vergi Levhası, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi aracı ile çalışanlar için), SRC 3 veya SRC 4 belgesi, psikoteknik belgesi.

İş görüşmesinde hangi belgeleri yanımda getirmem gerekir?

Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, Vergi Levhası, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi motosikleti ile çalışanlar için).

Başvuru yaptım ancak henüz neden dönüş yapılmadı?

Başvuru formunuz Vigo İnsan Kaynakları departmanına ulaştıktan sonra işleme alınır. Ancak size dönüş yapılması başvuru yaptığınız bölgedeki kurye ihtiyacına göre gerçekleşecektir. Dolayısıyla ilgili bölgede yeniden işe alımlar başladığında yapmış olduğunuz başvuru değerlendirilerek forma eklediğiniz cep telefonu numaranızdan size dönüş yapılacaktır.

Motosikletim yok, Vigo’dan kiralık motosiklet ile kuryelik yapma şartları nelerdir

Vigo motosikleti olmayan, motosikleti istenilen şartları karşılamayan ya da kendi motosikleti ile çalışmak istemeyen kişilere kiralık motosiklet hizmetinden yararlandırır. Vigo, motosiklet kiralamak isteyen kuryelere günlük bedel karşılığında kiralama hizmeti verir. Kuryeler Vigo’ya kiralama için nakit bir bedel ödemezler. Ödemeler, hak ediş tarihlerinde kuryelerin bakiyesinden düşülür.

Kadın kuryeler için ekstra yan haklarınız var mı?

Vigo’da çalışmaya başlayan kadın kuryelerimiz işe başladıkları ilk ay 800 TL’lik kadın girişimci desteğinden yararlanırlar. Çocuğu olan kadın kuryelerimiz her ay 800 TL kreş desteği alırlar. Ayrıca Vigo kadın kuryelere ayda 1 gün ücretli regl izni kullanma hakkı vermektedir.

İş başvurum olumlu sonuçlandı şimdi ne yapmam gerekiyor

Vigo ile gerçekleştirmiş olduğunuz iş görüşmesinde sizden istenen evrakları (Nüfus Cüzdanı, Sürücü Belgesi, Adli Sicil Kaydı, Nüfus Kayıt Örneği, Vergi Levhası, İkametgâh, Sürücü Ceza Puanı Sorgusu, Ruhsat (Kendi motosikleti ya da aracı ile çalışanlar için), araç kurye olacaklar için ayrıca SRC 3 veya SRC 4 belgesi ile psikoteknik belgesi) hazırlayarak ilgili departmana belgeleri teslim etmeniz gerekir.

İş görüşmeleri nerelerde yapılıyor

Vigo’da iş görüşmeleri İstanbul’da Merkez Ofis, Kozyatağı İşe Alım Merkezi, Beşiktaş İşe Alım Merkezi, Ankara İşe Alım Merkezi, İzmir İşe Alım Merkezi’nde gerçekleştirilmektedir. Diğer şehirlerimizdeki başvurularda ise online ya da İnsan Kaynakları yetkililerimizce belirlenen noktalarda yüz yüze gerçekleştirilmektedir

ÇALIŞMA KOŞULLARI:

Vigo kuryeleri günde kaç saat çalışır, günlük mola hakkı ne kadardır

12 saat çalışma için mola süresi günlük 45 dakikadır. Dilerseniz tek seferde dilerseniz bölerek kullanım sağlayabilirsiniz. Gün içinde 18.00 – 22.00 arası ve vardiya bitiminize son 30 dakika kala mola kullanımı yasaktır. Kuryelerimiz farklı projelerde farklı saat aralıklarında çalışabilirler. 8-10-12 saat arası çalışma imkanları mevcuttur.

Vigo kuryelerinin uyması gereken 5 Kırmızı Çizgi nedir ?

-Kask zorunlu (Kuryeler kasklarını klipsi bağlı olacak şekilde tam takmalıdır)

-Aşırı hız yok (Motosiklet için hız sınırı 55 km / saat, araç için ise 66 km / saattir.)

-Ters yön yok (Kesinlikle ters yon kullanımı yasaktır.)

-Kaldırımdan gitmek yok (Kuryeler, yaya geçitleri ve kaldırım gibi alanları geçiş için kullanamaz)

-Kırmızı ışıkta geçmek kesinlikle yasak.

Hangi lokasyonda çalışacağım?

Kuryeler ikamet ettikleri bölgelerde çalışırlar, buna göre evlerinden maksimum 15 km uzaklıkta görevlendirilirler.

KAZANÇ ve ÖDEME :

Ödemeler nasıl ve ne zaman yapılıyor?

Kuryelerimiz 15 günde bir ödeme alırlar. Ayın 1-15 dönemi günlerindeki çalışmaları için 20’sinde, 16-30 dönemi günlerindeki çalışmaları için takip eden ayın 5. günü ödemeler yapılır.

Yan Kazanç haklarım var mı? Neler?

Vigo’da sahaya çıkan kuryeler tamamlayıcı özel sağlık sigortasından faydalanırlar. Performans değerlerine bağlı olarak Getir tarafından aylık 750 TL’ye kadar varan hediye çeki verilir. 4 saatlik güvenli sürüş eğitimi verilmektedir