• Hakkımızda
  • Blog
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • İletişim

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

23.03.2021

Kurye Çeşitleri Nelerdir?

Kurye Çeşitleri Nelerdir?
Günümüzde evimizin rahatlığında yemek siparişinden market siparişine, çiçek siparişinden hediye gönderimine kadar birçok şeyi kolaylıkla yapabiliyoruz. Bu gibi durumlarda işletmeler için sipariş teslimatını yapmak üzere kuryeler kullanılıyor. Kuryeler ise teslimatlarını farklı şekillerde yapabiliyor. Kurye çeşitleri hakkında detaylı bilgi için yazımızı okumaya devam edin.

Kurye Çeşitleri

Yaya Kurye Nedir?

Son zamanlarda daha sık karşımıza çıkan yaya kuryeler, çoğunlukla belge gibi küçük boyuttaki paketleri teslim etmekten sorumludur. Herhangi bir araç kullanmadan teslimat yapan yaya kuryeleri genellikle tek bir bölgede çalışırlar ve buradaki teslimatları yaparlar.

Moto Kurye Nedir?

Motosikletli kurye günümüzde en çok kullanılan kurye hizmetleri arasındadır. Moto kuryeler teslimatını yapacağı her türlü belge, kargo ya da yemeği teslim alarak müşteriye ulaştırmaktadır. Araç trafiğinden kolaylıkla sıyrılabilen moto kurye, teslimatları hızlı bir şekilde zamanında gerçekleştirir.

Araçlı Kurye Nedir?

Araçlı kuryeler, çeşitli markalar ve işletmeler için paketlerin ya da belgelerin araçla teslim edilmesinden sorumludur. Belgeleri ve paketleri bulunduğu yerden alırlar ve ardından bunları belirlenmiş adreslerine teslim ederler. Araçlı kuryeler genellikle motosiklet ya da bisikletle taşınması zor olan büyük teslimatlar için idealdir.

Bisikletli Kurye Nedir?

Bisikletli kuryeler, bisikletle eşya taşıyan ve teslim eden kişilerdir. Belgeleri ya da diğer teslimatları zamanında ve güvenli bir şekilde gerçekleştiren bisikletli kuryeler, sıkışık şehir trafiğinde kolaylıkla araçların arasından geçerek hızla yol alabilirler. Diğer yandan trafikteki araç sayısını artırmayan bisikletli kuryeler çevre kirliliğine olumlu anlamda etki eder.
Moto kurye iş ilanları

Diğer Blog Yazıları
hero-cover

01.12.2022

Çalıştığın Altın Olsun Kuryelerimize Çeyrek Altın Dağıtıyoruz

Devamını oku

hero-cover

29.11.2022

Vigo Kaza Desteği ile Kuryelerimizin Yanındayız

Devamını oku

hero-cover

29.11.2022

Moto kurye iş ilanları

Devamını oku

Merak ettikleriniz mi var?

Merak ettikleriniz, şikayet ve önerileriniz için bizimle iletişime geçin.

vigo-logo

©2022 Tüm hakkı saklıdır.