Menu
28.01.2022

Moto Kurye Ekipmanları Nelerdir?

Kuryelerin kullanması gereken ekipmanlar şöyle sıralanabilir;

Kask sizi dışarıdan gelecek olan darbelere karşı korumaktadır. Her motosiklet sürücüsünün kullanması gereken bu güvenlik aracı kuryelerin de ilk kullanması gereken aksesuardır.

Kuryelerin çalışma ortamı dışarısı olduğu ve motosikletlerin yağmur, kar gibi havalarda korumasının olmaması durumu oldukça zorluk yaratmaktadır. Bu nedenle kuryeler, genellikle motosiklet montu kullanmaktadır. Motosiklet montları hem havanın olumsuz koşullarından hem de dışarıdan gelecek darbelerden koruma özelliğine sahiptir.

Kuryelerin kullanması gereken bir diğer aksesuar pantolondur. Bu pantolonlar hem soğuktan hem de darbelerden korumakta ve ayrıca herhangi bir kaza durumunda düşüşü yumuşatmaktadır.

Motosiklet sürücüleri için koruma özelliği olan ayakkabılar ve botlar soğuk havalarda sıcak tutma özelliğine sahiptir. Ayrıca bu ayakkabılar sayesinde dış tehlikelerden ve yaralanmalardan da korunabilirsiniz. Moto kuryelerin tercih etmesi gereken bu aksesuar can güvenliği için oldukça önemlidir.

Her ne kadar takıp çıkartması zor olsa da kullanılması gereken bir diğer güvenlik malzemesi de motosiklet eldivenidir. Bu eldiven sayesinde darbelere karşı koruma sağlanır.

Hem bisiklet hem motosiklet gibi iki tekerlekli araçlarda oldukça sık tercih edilen dizlikler dışarıdan gelen darbelere karşı koruma sağlarken herhangi bir düşüş esnasında yaralanmayı da hafifletir.

Bel koruma aracı sayesinde herhangi bir kaza esnasında belinizin zedelenmesi, hasar oluşması gibi durumların önüne geçilir. Motosiklet sürücülerinin bu ürünü tercih etme oranı oldukça azdır fakat tercih edilmesi önerilmektedir. Bu sayede büyük yaralanmaların önüne geçilir.

Yukarıda sözü edilen koruyucu moto kurye ekipmanları her kurye tarafından kullanılmalıdır. Gerek siparişin hızlı teslim edilmesi gerek trafik gerekse kötü hava koşulları oldukça zor bir ulaşım ortamı yaratır. Bu nedenle oluşabilecek zorluklara karşı önceden önlem alınması tavsiye edilmektedir.

BLOG
Diğer Blog Yazıları