Menu
21.01.2022

Moto Kurye Hızmetinde Teknolojik Altyapının Önemi

Son dönemde hızlı bir şekilde hayatımıza dahil olan e-ticaret siteleri sayesinde müşterilerin online platform kullanım oranında büyük bir artış görülmektedir. Sipariş vermenin rahatlığı sayesinde tercih edilen e-ticaret uygulamaları, mobil ya da bilgisayar ortamında kolayca kullanılmaktadır. Moto kurye hizmetleri işletmeler tarafından, müşterilerin verdikleri siparişlere hızlıca ulaşabilmesi, güvenli bir taşıma hizmeti sağlanması, teknolojik imkânlardan yararlanarak sipariş durumunun kontrol edilebilmesi gibi olanaklarıyla oldukça sık tercih edilmektedir. Yaklaşık 10 yıldır, lojistik sektöründe moto kuryelerin önemli bir konuma gelmesi gerek KOBİ sahipleri gerekse müşterilerin teslimatta tercih ettikleri bir alan olmuştur. Siz de bu teknolojik alt yapıları tercih ederek küçük ya da büyük işletmelerinizi kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. İşte KOBİ’ler için moto kurye hizmetinde teknolojik alt yapının önemi;

Mobil Raporlama ve Arşiv İmkanı

Teknoloji bugünkü seviyesine gelmeden önceki süreçte, tedarik zincirinde kullanılan kâğıt arşivler ve raporlar; kaybolma, unutulma, değiştirilme ya da düzenli bir şekilde raporlanmama gibi sorunlara sahipti. Fakat moto kurye hizmetinden geliştirilen mobil entegrasyon ve uygulamalar sayesinde bu sorunların önüne geçildi. İşletmenizde tercih edeceğiniz moto kurye hizmetinin, mobil entegrasyon ve uygulama kullanan bir firma olması halinde siparişin durumu, kuryenin canlı harita yardımıyla takip edilmesi, günlük istatistikler, değerlendirme gibi birçok imkâna sahip olabilirsiniz. Bu sayede raporlarınızı güvende tutarak işletmenizde yapacağınız değişikliklere hakim olabilirsiniz.

Rapor ve İstatistik İzleme

Mobil uygulamalar size gerçek zamanlı rapor ve istatistikleri bir arada bulma imkânı sağlar. Hangi saatlerde sipariş yoğunluğu olduğu, kuryelerin ortalama teslimat süreleri, nakliyede yaşanan sorunlar, optimizasyon gibi süreçleri görebilir ve yönetebilirsiniz. Mobil entegrasyon ve uygulamalar kuryeler tarafından da kullanılarak daha rahat bir sipariş süreci yönetilmektedir. Kuryeler müşterinin konumuna daha kolay bir şekilde ulaşarak hızlı bir teslimat süreci sağlayacaklardır.

Günlük, haftalık ve aylık olarak raporlarınızı inceleyebilir ve bu sayede işletmeniz için doğru kararlar alabilirsiniz. KOBİ’nizin başarısını arttırmak için raporlara hâkim olmanız bu yöntem sayesinde kolaylaşacak ve pozitif yönde bir büyüme sağlayabileceksiniz.

Canlı Harita

Kuryelerinizin konumunu açıkça görebileceğiniz canlı harita birçok yönden size kolaylık sağlamaktadır. Canlı harita sayesinde müşterinize kuryenin nerede olduğu, siparişin ne zaman teslim edileceği gibi bilgileri hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz. Aynı zamanda kuryenin performansını da izleyerek raporlayabilirsiniz.

Canlı harita sayesinde ulaşmış olduğunuz kuryenin konumu ile kuryenizle iletişime geçerek onu konum, sipariş gibi konularda bilgilendirebilirsiniz. Aynı zamanda esnek teslimat saatinden de yararlanarak teslimatın durumu ile ilgili değişiklikleri kolaylıkla müşteriye aktarabilirsiniz.

Zaman Tasarrufu

Bir KOBİ yönetmek oldukça zor bir iştir. Az maliyete büyük işler başarmak isteyen kişilerin istediği şeylerden biri de zamandan tasarruf edebilmektir. İşletme yöneticileri genellikle birçok işle kendileri ilgilenmektedir. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu durum kolay bir hal almıştır. Gerek rapor gerekse organizasyon açısından teknolojik alt yapıya sahip bir firma ile çalışmak size kolaylık sağlayacaktır. Siz de mobil entegrasyon ve uygulamadan yararlanan bir kurye firması ile çalışarak işletmeniz için gerekli büyüme adımlarını atabilirsiniz.
Teknolojinin gelişmesi ve bu imkânlardan yararlanmak her ne kadar maliyetli gibi görülse de bu yanlıştır. Çünkü müşteriye sunduğunuz hızlı ve teknolojik imkânlar sayesinde sizi tercih etme oranı artacak ve işletmeniz büyüme yoluna girecektir. Bu imkânlardan yararlanmak ve siz de işletmenizi hak ettiği konumlara yükseltmek için teknolojinin her imkânından yararlanan kurye firmalarıyla iletişime geçebilirsiniz.

BLOG
Diğer Blog Yazıları