• Hakkımızda
  • Kampanyalar
  • Blog
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • İletişim

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

09.02.2023

Moto kuryelere güzel haber! Özel sağlık sigortası güvencesi…

Hızlı teslimat markası Vigo, moto kuryelerinin tamamına özel sağlık sigortası yapıyor. 5 binden fazla kuryesi olan Vigo, kuryelerine sunduğu yan haklar ile dikkatleri üzerine çekiyor. 

ozel-saglik-sigortasi-vigo-b.png

Moto kuryelerin mesleki standartlarını yükseltmeyi kendine misyon edinen Vigo, kuryelere sunduğu yan hakların sayısını her geçen gün artırmaya devam ediyor. Konuyla ilgili bilgi veren Vigo Kurucu Ortağı Burç Öztüfekçi; “Vigo olarak bizimle çalışan tüm arkadaşlarımızın işlerini mutlu şekilde gerçekleştirmesini önemli buluyoruz. Bu yüzden onlara maddi olanakların yanında sunduğumuz yan haklarla birlikte daha mutlu olabilecekleri imkanlar vermek istiyoruz” dedi.

‘Vigo kuryeleri, özel sağlık sigortası yapılmadan göreve başlayamaz’

Moto kuryelerin sağlıklarını güvence altına almak amacıyla onların özel sağlık sigortası yapılmadan göreve başlatılmadığını belirten Burç Öztüfekçi sözlerine şu şekilde devam etti:

“Hızlı teslimat sektörü her geçen yıl büyümesini sürdürüyor. Biz bu büyümeye en önemli katkıyı veren kişilerin sahada görev yapan moto kurye arkadaşlarımız olduğunu düşünerek onların daha mutlu olmalarını sağlamayı kendimize misyon edindik. Bu amaçla da onlara çeşitli yan haklar sunmak için çalışıyoruz. Bunlardan en önemlisi şüphesiz özel sağlık sigortası. Vigo’da iş görüşmesi başarılı geçen bir kurye iş başı yapmadan önce hemen özel sağlık sigortası yapılır. Sigortası başlamadan asla paket dağıtımına çıkmasına izin verilmez. Bu bizim en hassas olduğumuz konu. Özel sağlık sigortasını yaparken de kuryelerimizin hak edişlerinden herhangi bir kesinti yapmıyoruz. 

 ‘Sağladığımız yan haklarla diğer markalardan ayrılıyoruz’

Vigo, kurulduğu günden bu yana kuryelik mesleğinin standartlarını yükseltmek adına birçok adım attı. Aynı şekilde çalışmalar yapmaya da devam ediyor. Aylık kazanç olarak kuryelerimize saatlik garanti ücret ile önemli bir gelir fırsatı sunarken diğer sağladığımız yan haklar ile de diğer markalardan ayrılıyoruz. Vigo’da görev yapan moto kurye arkadaşlarımızın olası kaza durumlarında hem tedavi hem de kazanç olarak mağduriyet yaşamamaları için onlara özel sağlık sigortasının yanında kaza desteği de veriyoruz. Buna göre kuryemiz görevi başında geçirdiği kaza nedeniyle iş göremez olduğu günlerde bizden ödeme almaya devam ediyor. Bunun yanında market ve restoranlardan indirimli alışveriş yapmalarına imkan sağlıyoruz. Yakıtlarını yüzde 10’a varan indirimle almalarını sağlıyoruz. Bunlar sadece ilk akla gelen örnekler… Biz istiyoruz ki Vigo ailesi, moto kuryelerin kendilerini en mutlu hissettirdiği yer olsun ve kuryeler çalışma hayatlarını uzun süre burada sürdürsünler.”

Haber, İhlas Haber Ajansı tarafından servis edilmiştir.

Diğer Blog Yazıları
hero-cover

09.02.2023

Vigo, deprem yardımlarını ücretsiz olarak taşıyacak

Devamını oku

hero-cover

05.12.2022

Kuryelerimize Altın Dağıtıyoruz

Devamını oku

hero-cover

01.12.2022

Çalıştığın Altın Olsun Kuryelerimize Çeyrek Altın Dağıtıyoruz

Devamını oku

Merak ettikleriniz mi var?

Merak ettikleriniz, şikayet ve önerileriniz için bizimle iletişime geçin.

vigo-logo

©2023 Tüm hakkı saklıdır.