Menu
28.01.2022

Neden Tedarik Zincirinize (İşletmenize) Aynı Gün Teslimat Eklemelisiniz?

Sektördeki firmalar arasında artan rekabet yenileşmeyi de şart kılmıştır. Bir işletme sahibiyseniz ve tedarik zincirinizde aynı günde teslimat seçeneği varsa müşterilerin sizi tercih etme oranı artacak demektir. Bunun en önemli nedeni, hızlı gelişen bir dünyada yaşamamız ve kullanıcıların ürünleri daha hızlı elde etmek istemesidir. Bu nedenle tedarik zincirinize ekleyeceğiniz aynı gün teslimatı seçeneği müşteri adaylarını cezbederken ikinci siparişte de tercih edilmenizi kolaylaştıracaktır.

Aynı Gün Teslimat Nedir?

Teslimatların gün içerisinde yapılması hem müşteri hem de işletme açısından önem arz etmektedir. Aynı gün teslimat, müşterinin verdiği siparişin 7/24 çalışan kuryeler tarafından, siparişin verildiği aynı günde teslim edilmesidir. Aynı zamanda randevulu teslimat seçeneği sayesinde müşterinin istediği saat aralığında teslimat yaptırılabilir. E-ticaret alanında büyük bir avantaj sağlayan bu teslimat seçeneği ile genellikle çiçek, hediye, acil belgeler, gıda gibi ürünler gönderilmektedir.  Müşteriler genellikle satın aldıkları ürünlere ulaşmak için sabırsızdırlar. Aynı günde teslimat seçeneğine sahip olan bir firmadan sipariş vermek müşterilerin sıklıkla tercih ettiği bir seçenektir.

Genellikle işletmelerin acil gönderiler (belge, gıda vs.) ve nitelikli ürünler için (elektronik, mücevher vs.) kullandığı aynı gün teslimat hizmeti sayesinde müşteriler ürünlerinde mesai saatleri dışında ya da belirtilen saat aralığında kolayca ulaşabilmektedirler. 

Aynı Gün Teslimatın İşletmeler için Avantajları Nelerdir?

Aynı günde teslimat daha öncede belirtildiği gibi müşterilerin genellikle tercih ettiği bir teslimat tipidir. E- ticaret sitelerinde gıdadan giyime her ürünün satılmaya başlanması dışarıya çıkmadan ürünlerin adrese sipariş verme oranını arttırmıştır. Bu nedenle müşteriler gıda, elektronik gibi ürünlerin aynı günde teslimatını istemektedirler. Aynı günde teslimat seçeneği işletmenizi diğer işletmelerden ayıran bir detay olacaktır. Çünkü henüz her işletme tarafından tercih edilen bir teslimat tipi değildir. Tedarik zincirinize aynı gün teslimat seçeneğini eklediğiniz takdirde verilen siparişlerin büyük bir oranda arttığını göreceksiniz. Bu durum da her işletme sahibinin arzuladığı bir şeydir.

Aynı günde teslimat hizmeti hem hızlı teslimat hem de güvenli teslimat açından size avantaj sağlar. Alınan bir ürünün saatler içerisinde müşteriye teslim edilmesi müşterinin güvenini arttıracak ve firmanızı tavsiye etmesini kolaylaştıracaktır. Siz de tedarik zincirinize aynı gün teslimat seçeneğini ekleyerek bu konuda öne çıkabilirsiniz

Aynı gün Teslimat Hizmeti Nasıl Alınır?

İşletmeniz için aynı gün teslimat hizmeti sağlayan Vigo moto kurye ya da araçlı kurye hizmetleri sayesinde, ürünleriniz gün içerisinde müşterilerinize ulaşır. Vigo’nun kolay kullanımlı mobil uygulaması sayesinde siz de işletmenize atanan kuryeleri görebilir ve aynı gün teslimat isteyen müşterilerinize rahatça bu seçeneği sunabilirsiniz. Vigo’nun internet sitesinde bulunan ‘KURYE İHTİYACIM VAR’ butonuna tıklayarak firma bilgilerinizi girdikten sonra istediğiniz tipteki kuryeyi ve kaç kuryeye ihtiyacınız varsa sayısını belirterek kolaylıkla kurye hizmetinden yararlanabilirsiniz. 

Sektörün öncü firmalarıyla çalışarak onların referanslarına sahip olan Vigo, size sağladığı güvenilir hizmet ile marka ve işletme gönderileriniz için tercih edebileceğiniz bir kurye şirketi olarak son teknolojik gelişmeleri takip eder. Vigo müşterileri için geliştirdiği uygulama sayesinde birden çok kuryeyi bir arada görmenizi, istatistikleri değerlendirmenizi sağlar. Ayrıca canlı harita sayesinde kuryenin konumuna rahat bir şekilde ulaşarak siparişlerin durumunu da kontrol edebilirsiniz. 

Vigo hemen teslimat sorunlarınıza çözüm olmayı amaçlayan bir kurye firmasıdır. 110’dan fazla profesyonel merkez ofis çalışanı ve 3500’den fazla kuryesi ile Vigo işletmenizi büyütmeniz için farklı bir avantaj olacaktır. 

BLOG
Diğer Blog Yazıları