GİZLİLİK POLİTİKASI

Vigo Teknoloji ve Lojistik A. Ş. (“Vigo”) olarak, kullanıcıların (“Kullanıcı”) bilgilerinin korunmasına ve gizliliğine önem veriyoruz. Bu Gizlilik Politikası (“Politika”) Vigo’nun topladığı bilgileri nasıl kullandığı, kullanıcıların sorumlulukları ve Vigo’nun gizli bilgilerin korunmasına ilişkin kuralları hakkında kullanıcıları bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

TOPLADIĞIMIZ BİLGİLER

Kullanıcılar, talep, öneri ve şikayetlerini Vigo’ya iletmek istediklerinde veya sair nedenlerle Vigo’ya bilgilerini sağlamaktadır. Bu durumda, kullanıcıların ad-soyad, iletişim bilgileri, ödeme bilgileri, cihaz konum bilgileri, talep, öneri şikâyet bilgileri gibi belirli bilgileri toplanmaktadır.

BİLGİLERİ KULLANMA AMAÇLARIMIZ

Vigo tarafından toplanan bilgiler başlıca;

  • Kullanıcılar ile iletişime geçmek, kullanıcıların talep ve şikayetlerini sonuçlandırmak,
  • İş faaliyetlerini iyileştirmek ve geliştirmek, 
  • İş sürekliliğini sağlamak,
  • Uygulama açıkken ve arka planda iken teslimat süreçlerini sağlıklı yürütebilmek adına kullanıcının konum bilgisini sürekli sağlamak,

amaçlarıyla kullanılmaktadır.
 

BİLGİLERİNİZİN ÜÇÜNÇÜ KİŞİLERE AKTARILMASI

Vigo’ya sağladığınız bilgiler, yukarıda belirtilen amaçların gerçekleştirilebilmesi için üçüncü kişilere aktarılabilir. Bu kapsamda bilgileriniz, iştaklarımız ve ürün/hizmet tedariki kapsamında destek alınan tedarikçiler ile paylaşılabilecektir. Bununla birlikte, yasal yükümlülüklerimizi yerine getirebilmek için bilgilerinizi paylaşmamız talep edildiğinde, bilgileriniz yetkili kişi, kurum ve kuruluşlar ile de paylaşılabilecektir.
Kullanıcıların sağladığı bilgiler, kullanıcılara sunulan metinlerde belirtilen amaçlar ve hizmetin sunulabilmesi için gereken durumlar haricinde üçüncü kişilere aktarılmayacaktır.

BİLGİLERİNİZİN SAKLANMASI VE KORUNMASI

Bilgileriniz, bilgileri toplama amacımızın gerektirdiği süre kadar saklanmaktadır. Mevzuatta bilgilerinizi saklamamız için özel bir süre öngörülüyise, bu süreye uygunluk sağlanmaktadır.
Vigo, bilgilerinizin muhafaza edildiği sistemleri, sunucuları ve veri tabanlarını, veri güvenliği tehditlerine (siber saldırı, hash vb.) karşı korumak için gerekli teknik ve idari tedbirleri almaktadır.

BİLGİLERİNİZİN DOĞRULUĞU VE GÜNCELLİĞİ

Kullanıcıların sağladığı bilgilerin doğruluğu ve güncelliği kullanıcıların sorumluluğundadır. Bilgilerinizin gerçeğe uygun olarak tarafımıza iletilmesi ve bilgilerinizde bir değişiklik olması durumunda güncellenmesi gerekmektedir. Vigo ile paylaşmış olduğunuz bilgileri, Vigo ile iletişime geçerek dileğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

Vigo’ya bir başkası adına bilgi sağladığınızda, bu bilgilerin doğru olduğunu, bilgileri Vigo ile paylaşma hakkına sahip olduğunuzu/bu konuda yetkilendirildiğinizi taahhüt etmiş sayılırsınız.

ÜÇÜNCÜ TARAFLARA YAPILAN YÖNLENDİRMELER

Vigo internet sitesi, Vigo tarafından işletilmeyen üçüncü taraf bağlantılara yönlendirmeler yapabilir. İlgili bağlantılardan herhangi birini ziyaretiniz sırasında, ziyaret ettiğiniz üçüncü tarafın gizlilik politikaları ve kullanım koşullarına tabi olursunuz. Vigo söz konusu üçüncü tarafların politika ve uygulamalarından sorumlu değildir.

İNTERNET SİTESİNDE VE BU POLİTİKADA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER

Vigo, internet sitesi aracılığıyla sunulan hizmetleri, bilgileri, görselleri ve sair unsurları önceden bildirimde bulunmaksızın değiştirme, kullanımını askıya alma veya durdurma hakkını saklı tutmaktadır.

Vigo, bu Politika üzerinde değişiklik ve güncelleme yapma hakkını saklı tutmaktadır. Politika’nın güncel versiyonunu takip etmek, kullanıcının sorumluluğundadır.

SORUMLULUK

İnternet sitesinin kullanımı sırasında oluşabilecek herhangi bir hata, kesinti, gecikme, virüs, hat ve/veya sistem arızası sonucundataya çıkabilecek doğrudan veya dolaylı zarar ve masraflardan Vigo sorumlu değildir.