• Hakkımızda
  • Blog
  • Sıkça Sorulan Sorular
  • İletişim

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsayarız.

11.02.2022

E-Ticarette Moto Kurye Neden Önemlidir?

Artık günden güne değişen ve insanların da bu değişime ayak uydurduğu bir teknoloji dünyasında yaşıyoruz. Geçmiş zamanın geleneksel medya araçlarının yerini artık yeni medya sistemleri almış ve ciddi derecede dünyaya yayılmış durumda. Tabii ki bu değişimleri tetikleyen ve başlatan dünyada yaşanan çeşitli toplumsal olaylardır. Bunlardan biri ve en güncel olanı da 2019’un ikinci yarısında yaşamımıza giren pandemidir. Bu koronavirüs pandemisi adeta bu zamana kadar hüküm sürmüş geleneksel düzeni değiştirip yeni medya teknolojilerinin doğuşuna zemin hazırladı. Pandemiyle birlikte artık neredeyse her alandaki hizmetler internet mecraları aracılığı ile gerçekleştirilebilir hale geldi.

Hızla gelişen bu dijital dönüşüm süreciyle birlikte artık her şey internet üzerinden halledilebiliyor. Giyim ve her türlü ihtiyaçların alışverişi, market alışverişi, yemek siparişi ve aklınıza gelebilecek her şey online olarak ayağınıza kadar geliyor. Bu durum,  insanların yaşamsal faaliyetlerini gerçekleştirmek için sarf ettiği zaman ve enerjiden de ciddi derecede tasarruf sağlıyor. İşte 1995 yılında hayatımıza giren ve son iki senede pandemi dolayısıyla en yüksek seviyeye ulaşan e – ticaret, hizmet ve ürünlerin tüketiciler ile online kanallar vasıtasıyla buluşturulduğu bir ticaret çeşidine verilen isimdir. 

E – Ticarette Moto Kurye Kullanımı

Pandemi sebebiyle insanların çoğu internetten alışveriş yapma alışkanlığı kazanmış durumdadır. Artık pek çok kişi giyimden ev eşyasına, yemekten gıda alışverişine kadar tüm ürün ve hizmetleri internet üzerinden temin ediyor. İnternet üzerinden alışveriş yapan kişi sayısı arttıkça hızlı ve güvenilir teslimat için moto kurye kullanımı da ciddi derecede önemli bir hale geliyor.

E – Ticarette Moto Kuryenin Önemi

Çoğu kurye hizmetinde aşırı yoğunluktan dolayı kuryeler gün boyunca pek çok adres dolaşır. Bu da paketinizin teslimatında gecikmeye neden olur ve hatta bazen hasarlı bir şekilde teslim almanıza sebep olabilir. Paketiniz kamyon veya büyük araçlar üzerinde istiflenir ve hasar görme, kırılma, ezilme riski artar.  Ayrıca nakliye sırasında paketlerin üst üste yığılması da yine paketinizde hasarlara neden olabilir. Bir moto kurye hizmetinde ise bu tarz bir sorunla karşı karşıya kalmanız neredeyse imkansızdır. 

Moto kuryenin bir önemli avantajı ise özellikle büyük şehirlerde hızlı bir ulaşımın sağlanması ve akabinde işlerin aksamadan ilerleyebilmesidir. Özellikle aşırı acil bir teslimatınız varsa moto kurye ile birlikte en kalabalık şehirlerde bile hızlıca ve güvenli bir şekilde elinize ulaşabilir.

E – ticaretin yaygınlaşmasıyla alışverişlerin çoğunun internet üzerinden yapıldığını söylemiştik. İnternet üzerinden alınan ürünler görülmeden alındığı için bazen üzerinize uymama, büyük veya küçük gelme, defolu veya bozuk gelme gibi durumlarla karşılaşılabilir. Bundan dolayı e – ticaretle birlikte iade ve değişim seçenekleri de gelişmiştir. Moto kuryenin işte tam bu noktadaki önemi ise iade veya değişim yapılacak ürünü gelip adresten teslim alabilmesidir. Siz bazen yoğun tempodan dolayı paketi kargo firmasına veya mağazaya teslim edemeyebilirsiniz. Moto kuryeler ise gelip evinizden teslim alarak bu işlemi sizin adınıza hızlıca gerçekleştirebilir.

E – ticaretin yaygınlaşmasıyla birlikte gelişmelerden geri kalmamak ve çağa ayak uydurmak için siz de enerjiden ve zamandan tasarruf etmek adına moto kurye kullanabilirsiniz. Moto kurye kullanımı sayesinde e – ticaret gittikçe daha da yaygınlaşacak ve önemli bir sektör haline gelecektir. Dolayısıyla yakın gelecekte moto kuryelik de çok ciddi bir meslek dalına dönüşecektir.

Diğer Blog Yazıları
hero-cover

05.12.2022

Kuryelerimize Altın Dağıtıyoruz

Devamını oku

hero-cover

01.12.2022

Çalıştığın Altın Olsun Kuryelerimize Çeyrek Altın Dağıtıyoruz

Devamını oku

hero-cover

29.11.2022

Vigo Kaza Desteği ile Kuryelerimizin Yanındayız

Devamını oku

Merak ettikleriniz mi var?

Merak ettikleriniz, şikayet ve önerileriniz için bizimle iletişime geçin.

vigo-logo

©2023 Tüm hakkı saklıdır.