Menu
21.01.2022

Kurye Firması ile Nasıl Çalışırım?

Paketlerinizi kurye firmaları ile göndermek size ve işletmenize birçok açıdan avantaj sağlar. Öncelikle tedarik zincirinize ekleyeceğiniz moto kuryeli taşıma sistemi sizi diğer firmalardan farklı bir konuma taşıyacaktır. Kurye firması ile çalışmanın faydaları şu şekilde sıralanabilir;

 1. Hızlı bir taşıma sistemi sayesinde trafik gibi zaman kısıtlaması yaratacak sorunlara girmeden aynı günde teslimat imkânı
 2. Güvenilir bir taşıma süreci
 3. Yemek teslimatlarında sıcak servis imkânı
 4. Özel belgeler ve dosyaların güvenli bir şekilde taşınması
 5. Taşınmasını istediğiniz ürünlerin hasarsız bir şekilde taşınması
 6. Uygun fiyatlandırma imkânı

Doğru bir firma ile anlaşıldığında işletmenizin moto kurye servisi, sizi rakiplerinizden bir adım öne taşıyacaktır. Bu da pazardaki konumunuzu güçlendirecek ve süreklilik sağlayacaktır.

Kurye Firması Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

İşletme sahibiyseniz ve moto kurye hizmeti vermek istiyorsanız bu süreç oldukça karışık olabilir. Çünkü birden çok kurye firmasının bulunması tercihlerinizi yaparken size zorluk yaratacaktır. Kurye firması seçerken dikkat edilmesi gereken unsurların başında “güvenilirlik” gelmektedir. Hediye, market, özel belge, kargo, yemek, çiçek gibi siparişlerin sahibine ulaşması, eksiksiz teslim edilmesi için güvenilir bir firma ile çalışmak işletmenizin değerini de arttırmaktadır.
Kurye firması seçerken dikkat edilmesi gerekenler şöyle sıralanabilir;

 1. Referansları kuvvetli bir firma ile anlaşmak
 2. Hızlı bir teslimat süreci (dilediğiniz saat aralığında aynı günde teslimat imkânı)
 3. Teknolojik imkânlardan yararlanılması (kurye takip sistemi gibi güncel teknolojilerden yararlanılması)
 4. Uygun fiyatlandırma imkânı
 5. Hem firma hem de kurye ile iletişimin kolay olması

Firmalar arasında tercih yaparken özellikle dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise hız konusudur. Yapılan çalışmalarda işletmelerin istediğiniz siparişi hızlı getirmesi durumunda tercih edilme oranının arttığı gözlemlenmiştir. Öte yandan fiyat konusuna da dikkat edilmelidir. Moto kurye fiyatları firmadan firmaya ve mesafeye göre farklılık göstermektedir. Fakat firmalar size farklı kampanyalar ve ödeme şekilleri sunarak süreci kolaylaştırmaktadırlar. Size en uygun ve en güvenilir firma ile çalışmanız durumunda işletmeniz bir adım önde olacaktır.

Kurye Firmasıyla İletişime Geçmek

Kuryelerin işletme sahibi tarafından kolay bir şekilde ulaşılabilir olması gerekmektedir. Bunun en önemli nedeni oluşabilecek yanlış anlaşılmaların (yanlış adres, sipariş vs.) önüne geçmektir. Kurye ile iletişim de oldukça önemli bir husustur. Kuryenin can güvenliğini tehlikeye atmadan her an iletişim kurabilir durumda olması gereklidir.

Vigo kurye aracılığıyla hem motorlu hem de araçlı kurye hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Bu sayede işletmeniz öne çıkarken siz de bu durumun keyfini çıkarabilirsiniz.

Vigo kurye ile iletişim oldukça basit. İster telefon ile arayarak ister başvuru formunu doldurarak isterseniz mail atarak ilk adımı atabilirsiniz. Vigo size kolay bir iletişim sistemi ve güvenilir bir hizmet ağı sunar. Sahip olduğu referansları ve geniş kadrosu ile siparişlerinizin doğru ve güvenli bir şekilde teslim edildiğine şahit olabilirsiniz.

Son teknolojiden yararlanan Vigo, kuryelerinizi mobil uygulama üzerinden takip etme imkânı sağlar. Sizin için seçilmiş olan kuryenin ataması yapılır ve teslimat esnasında uygulama üzerinden kuryenizin her anını takip edebilirsiniz.

Canlı haritada görebileceğiniz kuryelerinizin siparişi teslim edip etmediğini ya da nerede olduğu bilgisine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Ayrıca raporlama ekranı sayesinde kaç dakikada teslimat yapıldığı gibi bilgilere ulaşarak siparişlerinizin verimini arttırabilirsiniz. Vigo kurye işletmenizi öne çıkartmayı amaçlar.

Vigo ile iletişim kurmak için +8508226705 nolu telefon numarasından ya da vigovigo.com adresindeki başvuru formundan kolaylıkla bize ulaşabilirsiniz.

BLOG
Diğer Blog Yazıları