Menu
21.01.2022

Neden Moto Kurye Olmalısınız?

Teknolojinin gelişmesi ve birçok sektörün internet dünyasında yerini alması ile kuryelere olan ihtiyaç artmıştır. Değişen şartlar karşısında neredeyse her işletme motorlu kurye elemanı arayışına girmiştir. Kurye olmak isteyen kişiler için ülkemizde yalnızca  A1 ve A2 ehliyete sahip olmak yeterlidir.

Ülkemizde kurye olmak isteyen kişiler için ise birçok fırsat vardır. Bu fırsatlar şöyle sıralanabilir;

Kuryelerin çalışma saatleri genellikle 12 saattir. 12 saatlik süreyi geçmeyecek şekilde hesaplanan çalışma şartları size uygun şekilde ayarlanmaktadır.

Moto kuryelere olan ihtiyacın artması, maaşların ve çalışma şartlarının düzenlenmesine neden olmuştur. Moto kuryeler farklı firmalardan farklı ücretler almaktadır. Fakat kuryelerin teslimat sırasında aldıkları ekstra bahşişler ile maaşları artmaktadır.

Kurye firmaları kuryelerin can ve mal güvenliğini sağlamakla görevlidir. Bunun için de kuryelere gerekli ekipmanları sağlamaktadırlar. Bu ekipmanlar kask, mont ve ayakkabı, eldiven gibi koruyucu aksesuarlardır. Bu sayede kurye hem dışarıdan gelecek hasarlara karşı korunur hem de sağlıklı bir şekilde teslimat yapabilir.

Kuryeler maaşlarının yanı sıra sigortalı çalışanlardır. İyi bir firma ile çalışıldığında genellikle yol, yemek gibi ücretler de karşılanmaktadır. Sigortanın yanı sıra kimi firma özel sağlık sigortası imkânı da sağlayabilir.

Kuryeler genellikle kendi araçları ya da şirketin tahsis ettiği araçlar ile dağıtıma çıkmaktadırlar. Kendi aracınızla dağıtım yapıldığında genellikle yakıt ücreti kurye firması tarafından ödenir ya da maaşınıza ek olarak yakıt ücreti yatırılır. Öte yandan, kendi aracınızı kullanmak hem daha kârlı hem de tanıdığınız bir aracı kullanmak daha konforlu olacaktır.

Yeni başlayan bir kurye maaşı ile 3 yıllık deneyimli bir kurye maaşı arasında fark vardır. Ayrıca deneyimli olan kuryeler genellikle daha sık tercih edilmektedir. Bu nedenle kurye olarak çalıştığınızda maaşınızın zaman içerisinde artış göstereceğini de bilmelisiniz.

Yeni nesil çiçek, yemek, market ve her şeyi bir arada bulunduran mobil uygulamalar kuryelere puanlama hizmeti de vermektedir. Kuryeden memnun kalınması durumunda puan ve yanı sıra bahşiş vermeyi de sağlayan bu sistem sayesinde puanı yüksek olan kuryeler ödüllendirilebilir.

BLOG
Diğer Blog Yazıları